Porzeczka biała

Pochodzenie: Jest to odmiana niemiecka, pochodząca od odmiany "Holenderska Czerwona". Została wpisana do Rejestru Odmian COBORU w roku 1998.
Krzew: Krzewy tej odmiany rosną zazwyczaj średnio-silnie, ich pokrój zmienia się wraz z wiekiem od kulistego(młode krzewy) do zwartego o nieco zwisających pędach(stare). Pędy są bardzo sztywne, silnie rozgałęzione, z dużą ilością krótkopędów. Liście są średniej wielkości, barwy jasnozielonej, pięcio-klapowe, z krótkimi klapami, szczególnie nasadowymi.
Owoce: Owoce są średniej wielkości, wyrównane w gronie, wydłużone, słodko-kwaśne, w smaku raczej łagodne. Grona są długie i bardzo długie, dosyć zwarte oraz cylindryczne, delikatnie przestrzelone.
Dojrzałość zbiorcza: "Biała z Jüterbog" jest odmianą średnio-wczesną, termin dojrzewania przypada około połowy lipca. Owoce dojrzewania równomiernie na krzakach i nie osypują się przedwcześnie.
Wrażliwość na choroby: Krzewy są odporne na opadzinę liści oraz średnio wrażliwe na mączniaka.
Przydatność odmiany: Ta odmiana może być wykorzystana jako deserowa w produkcji szpalerowej i pod osłonami, ale także do produkcji amatorskiej ze względna bardzo łatwy zbiór owoców."Biała z Jüterbog" jest polecana także do tradycyjnej, towarowej uprawy, między innymi ze względu na korzystne przystosowanie się i odpowiednie plonowanie w różnych warunkach glebowych.
Pochodzenie:
Krzew:
Owoce:
Dojrzałość zbiorcza:
Wrażliwość na choroby:
Przydatność odmiany: